Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Logo Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Wydział Nasiennictwa

 

Anna Kraśniewska
Naczelnik
tel. 22 652-92-96

Kierowanie pracami Wydziału Nasiennictwa

   

Adam Wąsik
Główny specjalista
koordynator prac wydziału
tel. 22 652-93-17

Prowadzenie spraw związanych z nadzorem nad oceną polową roślin rolniczych i warzywnych, oceną tożsamości oraz oceną laboratoryjną i cech zewnętrznych sadzeniaków ziemniaka, udzielaniem upoważnień i akredytacji do wykonywania oceny polowej. Rozpatrywanie odwołań, skarg i wniosków w zakresie oceny materiału siewnego. Nadzór nad kontrolą obrotu materiałem siewnym. Przygotowywanie zarządzeń, instrukcji, wytycznych oraz organizowanie i nadzorowanie szkoleń w zakresie oceny materiału siewnego. Opracowywanie sprawozdań i informacji z oceny materiału siewnego.

   

Wiesława Kowalczyk
Główny specjalista
tel. 22 652-93-18

Prowadzenie spraw związanych z nadzorem nad Zintegrowanym Systemem w zakresie nasiennictwa, etykietowaniem i plombowaniem materiału siewnego. Nadzór nad oceną materiału szkółkarskiego oraz rozpatrywanie odwołań, skarg i wniosków związanych z materiałem szkółkarskim. Przygotowywanie zarządzeń, instrukcji i wytycznych oraz organizowanie i nadzorowanie szkoleń  w tym zakresie. Opracowywanie sprawozdań i informacji z oceny materiału siewnego.

   

Kamil Krajewski
Specjalista
tel. 22 652-93-19

Rozpatrywanie odwołań, skarg i wniosków w zakresie oceny i kontroli materiału siewnego. Prowadzenie spraw z zakresu nasiennictwa przed sądami administracyjnymi. Przygotowywanie zarządzeń, instrukcji, wytycznych oraz organizowanie i nadzorowanie szkoleń w zakresie oceny i kontroli materiału siewnego. Opracowywanie sprawozdań i informacji z oceny materiału siewnego.

   

Magdalena Czarny
Specjalista
tel. 22 652-93-15

Prowadzenie spraw związanych z pobieraniem prób, oceną laboratoryjną nasion, etykietowaniem i plombowaniem materiału siewnego oraz materiałem rozmnożeniowym i nasadzeniowym roślin warzywnych i ozdobnych i obrotu tym materiałem. Rozpatrywanie odwołań, skarg i wniosków w zakresie oceny laboratoryjnej materiału siewnego. Organizowanie i nadzorowanie szkoleń z oceny laboratoryjnej materiału siewnego. Przygotowywanie zarządzeń, instrukcji i wytycznych oraz opracowywanie sprawozdań i informacji w tym zakresie.

   

Dorota Rusinowska
Specjalista
tel. 22 652-93-16

Prowadzenie „Wykazu nasion, materiału siewnego i wegetatywnego materiału nasadzeniowego wyprodukowanego metodami ekologicznymi” oraz wykazu dostawców tego materiału. Nadzór nad wydawaniem decyzji dotyczących zastosowania w rolnictwie ekologicznym materiału nieekologicznego oraz rozpatrywanie odwołań w tym zakresie. Nadzór nad kontrolą upraw winorośli przeznaczonych do produkcji wina. Przygotowywanie zarządzeń, instrukcji, wytycznych oraz organizowanie i nadzorowanie szkoleń w zakresie rolnictwa ekologicznego. Opracowywanie sprawozdań i informacji z działalności Inspekcji w zakresie rolnictwa ekologicznego.

 

Zgłoś błąd