Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Logo Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Dotacje przedmiotowe

Dotacje przedmiotowe na dofinansowanie kosztów ochrony roślin udzielane są na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa (treść dostępna tutaj).

 

Zadania objęte w/w dofinansowaniem:

  • Usługi w zakresie wykonywania zabiegów środkami ochrony roślin, zwalczających postacie dorosłe zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej (Diabrotica virgifera) - w praktyce nie jest już możliwe ubieganie się o dotacje z tego zadania, bowiem organizm Diabrotica virgifera został skreślony z listy organizmów kwarantannowych.
  • Pokrycie różnicy pomiędzy wartością bulw ziemniaków, którą producent rolny mógłby uzyskać przy ich sprzedaży jako materiał siewny, a wartością uzyskaną ze sprzedaży tych bulw z innym przeznaczeniem, w przypadku uznania tych ziemniaków za porażone lub podejrzane o porażone przez bakterię Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterię Ralstonia solanacearum.

 

Dodatkowe, szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o dotacje przedmiotowe jak również wzory formularzy, można uzyskać w jednostkach Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa na terenie całego kraju. Dane adresowe jednostek organizacyjnych PIORiN dostępne są tutaj.

Pliki do pobrania

Wniosek o udzielenie i wypłatę dotacji na pokrycie kosztów wykonywania zabiegów zwalczających osobniki dorosłe zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej Diabrotica virgifera, w uprawach kukurydzy
Rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją na pokrycie kosztów wykonywania zabiegów zwalczających osobniki dorosłe zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej Diabrotica virgifera, w uprawach kukurydzy
Wniosek o udzielenie i wypłacenie dotacji na pokrycie różnicy pomiędzy wartością bulw ziemniaka, które mógłby uzyskać z ich sprzedaży jako materiał siewny, a wartością uzyskaną ze sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem innym niż materiał siewny
Zgłoś błąd